ما نیز همچون شما به این موضوع واقفیم که پیدا کردن یک راهنما و مشاور مناسب، همیشه وقت‌گیر و سخت بوده و هست؛ اما وقتی که یکی، دوتا و یا حتی چند مشاور پیدا می‌کنید، این امکان به شما داده می‌شود که با کسب مشاوره و نصایح آن‌ها از اشتباهات پرهیز و در راه درست پیشرفت در کسب‌وکار خود قرار بگیرید.

به طور کلی، داشتن یک مشاور سطح کیفی تصمیمات شما را بالا می‌برد و باعث می‌شود که فرصت‌هایی در اختیار شما برای استفاده قرار بگیرند که در حالت دیگر برایتان در دسترس نخواهد بود.

این نوع تفکر نیز وجود دارد که مشاورین باید افرادی مسن، دارای کسب‌وکار چندین ساله و تجربیات بسیار زیادی باشند تا بتوانند به جوانان و پیروهای خود کمک کنند و آن‌ها را به موفقیت برسانند، اما این موضوع همیشه و همه‌جا صادق نیست! نکته‌ی کلیدی انتخاب بهترین مشاور ممکن برای موفقیت این است که باید فردی را پیدا کرد که در مقاطع مختلف رشد کسب‌وکارتان، بهترین راهکار و مشاوره را ارائه دهد؛ برای مثال شخصی که در مقطع ابتدایی کسب‌وکارتان می‌تواند بهترین‌ها را ارائه دهد شاید در مقطع مدیریت و در نهایت اجرایی نتوانید بر روی کمک‌های او حساب کنید و یا حتی بالعکس!

(برای استارت‌آپ‌ها و کارآفرینان این مقاطع رشد ممکن است به این ترتیب باشد: ۱- آغازه کار، ۲- رشد، و در نهایت ۳- سوددهی.)

مسائلی که باید برای انتخاب مشاور در نظر گرفت

صرف نظر از این که در کجای راه قرار دارید، این موضوع را باید همیشه در نظر بگیرید که کار کردن با شخصی دیگر دو جنبه‌ی مختلف ذات و ساخت دارد. ذات، تماماً درباره‌ی هم‌دلی و یافتن ارزش‌های مشترک است در حالی که در مقابل ساخت، تنها درباره‌ی ساختار و چگونگی همکاری برای پیشبرد و رسیدن به اهداف است.

زمانی که شما مشاور احتمالی خود را شناسایی کردید، در برخورد اول و ملاقات خود تنها به دنبال این بگردید که آیا آن شخص در فاکتورهای ذاتی می‌تواند با شما هم‌خوانی داشته باشد یا نه. برای یافتن این جواب شما باید سؤالاتی همچون این که آیا ارزش‌های ما یکسان هستند؟ آیا شخصیت‌های شما با همدیگر عجین خواهد بود؟ آیا مکالمه‌ی شما بی‌اختیار به درازا می‌کشد؟

اگر که شما و مشاور احتمالیتان امتحان هم‌دلی و ذات خود را موفقیت‌آمیز پشت سر گذاشتید، می‌توانید گام بعدی را برداشته و خود را در چهارچوب ساختاری و همکاری با همدیگر محک بزنید؛ به عنوان مثال اهداف تعیین شده‌یتان به بحث بگذارید، چگونگی پشت سر گذاشتن مراحل و راه و روش رسیدن به اهدافتان را بیان کنید، زمانی که برای مراوده و معاشرت در نظر دارید را بگویید و در نهایت مکان همکاری خود را انتخاب کنید.

آغازه کار یا سطح ورودی

اگر که به تازگی به استخدام درآمده‌اید، می‌توانید انتظار داشته باشید که در کار تعلیم ببینید. حتی ممکن است خوش شانس باشید و کارفرمای جدیدتان برای استخدامی‌های جدیدش برنامه‌ی مشاوره داشته باشد؛ این فرصت را به هیچ وجه از دست ندهید چرا که شخص مشاور، نه تنها پایه‌های کار و آن شغل را می‌شناسد بلکه آن‌ها در جایگاه مناسبی نیز برای نشان دادن راه پیشرفت در شغل و کارتان قرار دارند.

به یاد داشته باشید که مقطع آغازه کار به این منظور نیست که حتماً باید جوان باشید. امروزه در محل کار اشخاص مسنی دیده می‌شوند که سعی بر شروع کردن حرفه یا دوره‌ی کاری دوم خود دارند. این موضوع حتی در یکی از فیلم‌های سینمایی سال ۲۰۱۵ میلادی با بازی رابرت ده‌نیرو به نام «کارآموز» به تصویر کشیده شد؛ در آن فیلم ده‌نیرو در نقش یک مرد بیوه‌ی ۷۰ ساله سعی و تلاش در به‌روز کردن خود و کسب مهارت‌های جدید با قبول کردن یک دوره‌ی کارآموزی زیر دست بنیان‌گذار سی و چند ساله‌ی یک شرکت نمایندگی فروش آنلاین دارد. این فیلم نه تنها به طور کامل یک بهترین حالت مشاوره‌ی معکوس را به نمایش می‌گذارد بلکه در کنار آن به شما نشان می‌دهد که یک مشاوره‌ی سودمند متقابل و دوطرفه چگونه می‌تواند باشد.

مقطع مدیریتی یا رشد

زمانی که به طور کامل مستقر شده و پایه‌های شغل آموخته و بازار کسب‌وکارتان را شناسایی کردید، اهمیت‌ها از مهارت‌های فنی به سمت اشخاص و مهارت‌های ارتباطی سوق پیدا می‌کند. بهترین مشاور شما در این مقطع از کار، می‌تواند یک همکار توانایی‌های مشابه و یا شخصی با سطح کاری مشابه با شما باشد، چرا که این افراد هر روزه با چالش‌های مشابه با شما دست و پنجه نرم کرده‌اند و با آن‌ها آشنایی دارند. البته که برای پرهیز از مناقشه و کشمکش باید این افراد را از ارگان‌ها و شرکت‌های دیگر و یا اگر برای کسب‌وکارتان به دنبال مشاور هستید از کسب‌وکارهایی با حوزه‌ی فعالیت متفاوت اما در زمینه‌ی یکسان (به این معنی که هر دو به عنوان مثال در حوزه‌ی فروش اما اجناس متفاوت با یکدیگر) انتخاب کنید.

جالب است بدانید که این استراتژی مشاوره از همکار، باعث شکل‌گیری یک شبکه به نام Glassreakers شد و توسط آیلین کری (Eileen Carey) مدیر عامل آن‌ها بسیار حمایت گردید. این شبکه یک پلتفرم برای زنان است که در آن می‌توانند به عنوان مهندس نرم‌افزار، متخصص اطلاعات و داده، مدیر محصول و یا هر حرفه‌ی دیگری با همکاران خود ارتباط برقرار کنند و از یکدیگر مشاوره بگیرند.

آیلین کری در این مورد می‌گوید که: «از طریق زنانی که با آن‌ها صحبت کردیم فهمیدیم که مشاوره از همکار برایشان بسیار مفیدتر از مشاوره از کسانی بوده که ۵ تا ۱۰ سال حرفه‌یشان جلوتر از آن‌ها بوده است. همکارانتان بهتر حرف‌های شما را درک می‌کنند و بهتری از هر کس دیگری می‌توانند به شما برای حل و گذر از آن‌ها کمک کنند».

نکته: شبکه‌ی Glassbreakers بعدها مشاوره‌ی شخصی را برای مشاوره دادن به کسب‌وکارها تعطیل کرد.

مرحله اجرایی یا سوددهی

 اگر که به سطوح بالای پیشرفت در حرفه‌ی خود رسیده یا کسب‌وکارتان در مرحله‌ی سوددهی خود است و در هر صورت به نقطه‌ی اوج خود رسیده‌اید، زمان خوبی است است که به این فکر کنید که شاید زمان مناسبی برای مشاوره دادن و تبدیل شدن به یک مشاور است. درواقع شاید این کار بهترین راه برای درک ضرب المثل It is better to give than to receive (شبیه‌ترین معادل: لذتی که در بخشیدن است در گرفتن نیست) باشد. جزای انتقال تجربیات و نشر علم و دانش شاید سر زبان‌‌ها افتادن یا میزان افزایش درآمد نباشد، اما قطعاً شما را سرشار از حس عمیق خرسندی و هدفمند بودن خواهد کرد.

باز هم باید به این موضوع اشاره کرده که سطح اجرایی، چیره‌دستی و دانشوری با صلاحیت و شایستگی تعیین می‌شود نه سن و سال که تنها رقم و عدد هستند. هر زمانی که به این سطح از حرفه رسیده و تجربه و دانش لازم را داشته باشید به این موضوع واقف خواهید شد و آن را درک خواهید کرد؛ به عنوان مثال شما ممکن است یک جوان ۲۸ ساله حرفه‌ای در حوزه‌ی تکنولوژی باشید که آمادگی لازم برای مشاوره دادن به افراد میان‌سال اما کم تجربه در حوزه‌ی خود باشید! نکته این است که شما تبدیل به یک راهبر و مدیر شده‌اید و نوبت شما است که مدیران آینده را پرورش دهید و به آن‌ها مشاوره‌های لازم را بدهید.

یک مدیر اجرایی یا مشاور عالی بودن به این معنا است که شما یک الگو برای دیگران هستید؛ الگویی که راهنمای افرادی است و هر آن چه که بیان می‌کند و انجام می‌دهد در خاطر آن‌ها باقی خواهد گذاشت. در واقع، یک مشاور ارشد باید دارای مهارت‌های پرسشگری و استماع (گوش فرادهی) درجه یکی باشد تا بتواند که از زبان کسانی که به آن‌ها مشاوره می‌دهد خود نگرانی‌ها و خواسته‌هایشان را بیرون بکشد. زمانی که یک مشاور ارشد باید کاملاً بی‌پرده صحبت کند تا به افراد این امکان را بدهد که از شکست‌هایش درس بگیرند و باعث شود که آن‌ها اشتباهاتش را تکرار نکنند.

در فرهنگ ایرانی ضرب‌المثل‌های مختلفی برای موفقیت و اوامر مؤثر در آن وجود دارد اما باید گفت که در واقع حتی در کنار مستقل‌ترین فرد موفق نیز گروهی از افراد وجود دارد که به آن شخص برای رسیدن به موفقیت کمک کرده‌اند. پس به طور کلی باید گفت در هر مقطع از حرفه‌ی خود قرار داشته باشید، باید برای دریافت مشاوره اقدام کرده و از مزایای آن ارتباط به طور کامل استفاده کنید. مشاوره گرفتن مسیری است که مکرراً اثبات شده که می‌تواند برای رسیدن به اهداف، افزایش نفوذ و حتی پیدا کردن راه درست به هر شخصی کمک کرده و آن‌ها را راهنمایی کند.

در آینده در وبلاگ پنجره دهم، بیش از پیش درباره مسائلی که در امر مشاوره خواهید خواند که امیدواریم باعث کمک به علاقمندان یه این موضوع باشد.