امسال همچون سال‌ گذشته نرم‌افزاری که برای اطلاع‌رسانی نمایشگاه بین اللملی کتاب تهران ارائه می‌شود انحصاری و در اختیار شرکت پنجره دهم است. مجری نمایشگاه و کمیته اطلاع‌رسانی همچنین از قرار دادن هرگونه نرم‌افزار دیگری در سایت ها و فروشگاه های عرضه اپلیکیشن  ممانعت می‌کنند تا اطلاعات از یک منبع و با کیفیت بهتری به بازدیدکنندگان عرضه شود.

یکی دیگر از دلایل این کار حفظ اطلاعات است تا برخی افراد نتوانند سوء استفاده کنند. در این دوره از نمایشگاه با هماهنگی‌های انجام شده، اطلاعات ناشران به هیچ گروه دیگری ارائه نخواهد شد و تنها از طریق کمیته اطلاع رسانی در اختیار شرکت طرف قرارداد قرار می‌گیرد.

نصب و راه اندازی نرم افزار تلفن همراه بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران، به مراجعه کنندگان این امکان را می دهد تا قبل از ورود به نمایشگاه انتخاب آگاهانه تری داشته باشند، به عبارتی استفاده از این نرم افزار کمک می کند تا مراجعه کنندگان با یک انتخاب هوشمندانه به نمایشگاه بیایند چرا که می توانند از طریق یک جستجوی ساده به اطلاعات بسیاری دست یابند.

این نرم افزار قابلیت جستجو کتاب، ناشر، نویسنده و قابلیت نمایش محل غرفه را دارد. در ضمن یکی دیگر از قابلیت‌های مهم این نرم‌افزار قابلیت استفاده آفلاین از آن است.

به بازدیدکنندگان توصیه می‌شود که تنها نرم افزار رسمی نمایشگاه را استفاده کنند زیرا مسئولیت استفاده از سایر نرم‌افزارها برعهده خود فرد است .لازم به ذکر است علاقه‌مندان در روزهای آینده می‌توانند این نرم افزار را از روی سایت نمایشگاه یا سایت‌های معتبر نرم افزار موبایل مانند کافه بازار و اپ استور دریافت کنند. همچنین این نرم‌افزار در روزهای برگزاری نمایشگاه از مکان‌های مشخص شده در شهر آفتاب برای بازدیدکنندگان قابل دریافت است.

 

ویژگی‌های اپلیکیشن نمایشگاه بین المللی کتاب:

امکان جستجوی در صدها هزار عنوان کتاب: بر اساس موضوع، ناشر و نام کتاب

امکان آدرس دهی نمایشگاه کتاب بر اساس نام ناشر بر روی نقشه

امکان ایجاد لیست علاقه مندی کتاب: برای خریدی هدفمند

طراحی بسیار زیبا، مدرن و دلچسب

تایید شده توسط نمایشگاه بین المللی کتاب