یوتوب با برخی از سازندگان این نوع از دوربین های ۳۶۰ درجه، نظیر Kodak، Bublcam و Giroptic همکاری داشته تا از عملکرد مطلوب سیستم پخش ویدئوها، اطمینان خاطر کسب کند.

در حال حاضرِ،‌ ویدئوهای ۳۶۰ درجه به همراه یک کد به یوتوب فرستاده می شوند تا به شکل صحیح نمایش داده شده و قابلیت ۳۶۰ درجه بودن خود را حفظ نمایند، اما گوگل امیدوار است که در آینده ی نزدیک، این کار به شکل اتوماتیک انجام شود.

در اپلیکیشن اندروید یوتوب، کاربران می توانند به راحتی در هنگام تماشای ویدئوهای ۳۶۰ درجه، تلفن همراه یا تبلت خود را به جهت های مختلف گردانده و از زاویه های دیگری که دوربین های ۳۶۰ درجه فیلم را به ثبت رسانده اند نیز، آن را تماشا کنند. این قابلیت برای کاربران اندروید مهیا گشته و گوگل می گوید در تلاش است تا آن را به کاربران iOS نیز برساند.

مردم می توانند ویدئوها را بر روی اپلیکیشن اندروید یوتوب تماشا کنند و به راحتی با چرخش موبایل یا تبلت خود،‌ به تماشای زوایای دیگری از فیلم تهیه شده بپردازند. این قابلیت در خود یوتوب و با استفاده از مرورگر کروم نیز امکان پذیر است؛ در هنگام تماشای ویدئو، فلشی چهار جهته در قسمت بالا و سمت چپ تصویر مشاهده می شود که با کلیک بر روی هر جهت، قادر به تماشای زاویه مورد نظر خود می شوید.

 http://www.wired.com/2015/03/youtube-360-degree-video/