شاید به ذهن‌تان برسد که برای اپلیکیشن‌تان تبلیغ کنید. شاید بخواهید در سایت‌های مختلف بنر بزنید، در مترو و اتوبوس تبلیغ کنید، رپورتاژ آگهی سفارش دهید، نشست خبری (واقعا؟!) برگزار کنید یا حتی آگهی تلویزیونی بدهید. ولی مشکل اینجاست که معمولا تبلیغاتی که با پول انجام می‌شود، به هزینه‌اش نمی‌ارزد.

در این پست، 10 راه مختلف را به شما نشان می‌دهیم که بدون صرف هزینه‌ی تبلیغاتی، باعث معرفی اپلیکیشن‌تان می‌شود.

مورد اول: سایتی کوچک بسازید

بالاخره بیشترین جستجو از طریق وب انجام می‌شود. اگر سایتی با یک یا دو صفحه داشته باشید، می‌توانید روی سئو کار کنید و در صفحات گوگل هم دیده شوید. علاوه بر آن، سایت محلی است که می‌توانید اطلاعات اپلیکیشن‌تان را در آن بگنجانید.

مورد دوم: وبلاگ بنویسید

محتوایی تولید کنید که مردم را به سمت اپلیکیشن‌تان سوق دهد. سوالات مردم را پاسخ دهید و در گوشه و کنار محتوای بلاگ، گوشه‌چشمی هم به اپلیکیشن‌تان داشته باشید.

مورد سوم: محتوای تولیدی‌تان را به اشتراک بگذارید

شبکه‌های اجتماعی، محلی برای اشتراک محتوا هستند. محتوایی که در بلاگ‌تان تولید می‌شود را در این شبکه ها به اشتراک بگذارید. اپلیکیشن‌تان با استفاده از این شبکه‌ها، خود به خود معرفی می‌شود؛ فقط در نظر داشته باشید که این کار چند بار در هفته باید انجام شود.

مورد چهارم: ویدیو بسازید

داستان‌تان را با استفاده از ویدیو بیان کنید. ویدیوها دست به دست می‌چرخند و اگر سرگرم‌کننده باشند، می‌توانند اپ شما را بهتر از هرچیزی معرفی کنند.

مورد پنجم: جوایز را دریابید

 اپلیکیشن‌هایی که در جشنواره‌ها جایزه می‌برند، بسیاری از مردم را جذب می‌کنند. در ایران هم جشنواره‌هایی مثل «جشنواره وب و موبایل ایران» وجود دارد؛ برای‌شان اقدام کنید.

مورد ششم: ایمیل افراد را جمع‌آوری کنید

در وب‌سایت اپلیکیشن، فرمی قرار دهید که افراد ایمیل‌شان را در آن وارد کنند. این ایمیل‌ها، یکی از قوی‌ترین ابزارهای بازاریابی را در اختیارتان قرار می‌دهند.

مورد هفتم: رویدادی را استارت بزنید

برای مثال به هشتگی توییتری فکر کنید. اگر مردم با این هشتگ همراه شوند، اپلیکیشن‌تان به سادگی معرفی می‌شود. حتی می‌توانید مسابقه‌ای برگزار کنید که جایزه‌اش، استفاده‌ی رایگان از اپلیکیشن باشد.

مورد هشتم: از امکانات شخصی‌سازی اپ‌استور استفاده کنید

اپ‌استور، قابلیتی به اسم AOS به شما می‌دهد که با استفاده از آن، می‌توانید در جستجوهای کاربران بیشتر به چشم بیایید. این قابلیت رادر نظر داشته باشید.

مورد نهم: اپلیکیشن را مثل حراجی‌ها قیمت‌گذاری کنید

زمانی که اپلیکیشن‌تان را معرفی می‌کنید، قیمتی مثل 99 تومان برایش در نظر بگیرید. چنین قیمتی، فروش‌تان را چند برابر می‌کند. در ابتدای کار، نیاز است که از سود زیاد چشم‌پوشی کنید.

مورد دهم: در اپلیکیشن‌تان کلیدهای اشتراک شبکه‌های اجتماعی را قرار دهید

در اپلیکیشن‌ها، کلیدهایی قرار دهید که کاربران بتوانند آن را با دیگران به اشتراک بگذارند. برای مثال در بازی 2048، می‌توانید امتیازتان را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

 

امروز، بیش از دو میلیون اپلیکیشن در اپ‌استور وجود دارد. مثل بسیاری از محیط‌های رقابتی دیگر، اپ‌استور هم برای اولین‌ها ساخته شده است. گوگل‌پلی،بازار و بقیه‌ی مارکت‌های اندروید هم همین‌طور؛ برای موفق بودن در آن‌ها، باید جزو برترین‌ها بود.